אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
תוחלת חיים של חולי סוכרת
עבור לעמוד
1, 2  הבא

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אורח

הודעהנשלח: 07/12/2005 ב- 10:24:25    כותרת הודעה: תוחלת חיים של חולי סוכרת תגובה עם ציטוט

האם זה נכון שילדים שחלו בסכרת נעורים חיים בממוצע עד גיל 45?
זה מה שקראתי בחוברת הסברה לרופאים באינטרנט!
חזור למעלה
סתם אחד

הודעהנשלח: 07/12/2005 ב- 12:51:24    כותרת הודעה: לא נכון !!! תגובה עם ציטוט

לא נכון !!! ההנחה כיום היא שילדים המקפידים על איזון טוב של הסוכרת צפויים לחיים כמעט נורמאלים. ככל שהאיזון יהיה קרוב יותר לשל אדם נורמאלי כך גם תוחלת החיים.

אינני יודע מי כתב את החוברת, אבל היא בוודאי לא מעודכנת.
מחקר ה- DCCT ששינה לחלוטין את התפיסה לגבי השפעת האיזון על סיבוכי סוכרת התפרסם רק בשנת 1993. לפני 12 שנה. ברור מכאן שמה שהיה לפני זה איננו רלוונטי.

מבוגר שהוא סוכרתי מילדותו והיום הוא בין 45 נולד בשנת 1960. לא ניתן להשוות את הכלים שעמדו לרשותו אז לעומת הכלים שקיימים היום. ילדים שמאובחנים היום כחולי סוכרת יהנו בסבירות גבוהה ממהפכות בתחום הטיפול הרפואי בסוכרת שצפויות להגיע לבשלות תוך 20 שנה.

ובנתיים להורים ולבני הנוער הסוכרתיים אני מציע לפצות את הגוף שלכם על ידי הקפדה על חיים בריאים. שמירה על משקל גוף תקין, חיים ספורטיבים, המנעות מעישון וכדומה.

לבריאות - עד מאה ועשרים.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 07/12/2005 ב- 13:08:34    כותרת הודעה: קצת נרגעתי תגובה עם ציטוט

באותו מאמר שקראתי נאמר גם שאם שומרים על איזון יש הבדלים בין החולים אחד יחיה עד 120 גם עם איזון פחות טוב וחולה אחר יקבל מחלת כליות אחרי 15 שנה עם איזון טוב ואז אולי נשארו לו עוד 10 שנים לחיות.
הם דיברו שם על 50 אחוז מהחולים יחיו מעל גיל 60 ו50 אחוז עד גיל סביבות השלושים בממוצע זה יוצא 45.
הם חזרו והדגישו שגם איזון טוב אינו מספיק כי יש גורמים גנטיים שגורמים לגוף להיות רגיש יותר לשינויים ברמות הסוכר
חזור למעלה
סתם אחד

הודעהנשלח: 07/12/2005 ב- 13:49:07    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אסור להתרגש מהססטיסטיקות ויש לקרוא אותן נכון. לצערי גם אנשים ללא סוכרת יכולים למות צעירים, זה קורה.

השורה התחתונה היא: איזון = בריאות = אריכות חיים.

מצאתי מאמר שמראה בפרוט השוואה בין מחלות וסיבוכים אצל סוכרתיים שאובחנו בשנת 1965 ל- 1970 לעומת כאלו שאובחנו בן שנת 1975 ל- 1980. אצל הקבוצה השנייה יש ירידה משמעותית בכמות הסיבוכים לאחר 20 (שיפור של פי 3).

ולכן כל המחקרים המתבססים על נתונים מחולים שאובחנו בשנות השישים והשבעים פשוט אינם רלוונטים לילדים ולנוער של היום.

בהצלחה.
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 07/12/2005 ב- 14:03:16    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הלוואי שימצאו כבר פתרון כי כבר אין כח לדאגות!
חזור למעלה
אורח

הודעהנשלח: 08/12/2005 ב- 10:11:59    כותרת הודעה: Re: תוחלת חיים תגובה עם ציטוט

[שלום אורח
ברצוני להגיב אני חושבת שזה לא פייר מצידך לכתוב דברים מיאשים כגון אלה כיוון שיש ילדים חדשים בכל יום שפשוט תגרום להם לאבד תקווה וגם לנו ההורים
חזור למעלה
סתם אחד

הודעהנשלח: 08/12/2005 ב- 11:58:53    כותרת הודעה: אני דווקא חושב שזה בסדר לדבר על חששות תגובה עם ציטוט

תשובה לאמא - אני דווקא חושב שזה בסדר לדבר באתר מתוקים על בעיות וחששות.

כולנו (הורים וילדים) חשופים היום להמון אינפורמציה, עדיף לדבר על הנושאים באתר מסודר עם שותפים ל"צרה" ולשמוע תגובות מאשר לשכב ערים בלילה ולא להרדם בגלל חציי עובדות.

המוטו של אתר מתוקים שאנחנו כולנו מזדהים איתו הוא: "הסוכרתי שיודע יותר חי יותר".

כאשר אתה מקבל את ההודעה על הסוכרת אתה עובר את 4 השלבים:
1. שוק ויאוש: "אין טעם לחיי"
2. הדחקה: "לי זה לא יקרה"
3. כעס: "למה דווקא לי"
4. נסיון ללמוד ולמצוא פתרונות.

אין קיצורי דרך, כולנו עוברים את כל השלבים האלו, אבל הם הכרחיים כדי להגיע לשלב הרביעי. חלקינו מגיעים אליו אחרי חודש ולאחרים זה לוקח חמש שנים, אבל חשוב להגיע לשם.

הדבר המשמעותי ביותר בסוכרת נעורים היא שלסוכרתיים והוריהם כלים לקבוע את עתידם. יש להתעשת ולפעול בנחישות. אם נעשה זאת חיי הסוכרתיים כולל תוחלת החיים שלהם יהיו כמעט נורמאלים. בסבירות גבוהה מאד.

ושוב לגבי המחקרים המדוברים: בשנות השישים והשבעים החציון המקובל ל- A1C היה 10.1 .
כלומר חצי מאנשי המדגם הסתובבו עם ערכים הגבוהים מ - 10.1 . ברור שהיום מרבית הילדים ובני הנוער הם אם ערכים נמוכים בהרבה ולכן כאמור אין להשליך דבר מתוצאות מחקרים אלו.

המסקנה המתבקשת היא: אין שום סיבה ליאוש, יש להתמיד בהקפדה על האיזון.
חזור למעלה
יואב קניטל.

הודעהנשלח: 09/12/2005 ב- 13:48:24    כותרת הודעה: מישהו יודע תגובה עם ציטוט

מישהו יודע כמה בממוצע התוחלת חיים של חולי סכרת היום??
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 09/12/2005 ב- 16:20:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום יואב,
קרא תשובה לשאלה דומה כאן.
שי

הודעהנשלח: 10/12/2005 ב- 13:12:03    כותרת הודעה: ככל שהA1C שלך יהיה יותר קרוב לנורמה או בנורמה (70-110) תגובה עם ציטוט

+ פעילות גופנית ושמירה כללית על הבריאות כך תחיה יותר.
אם תחשוב שהA1C שלך צריך להיות 7 ושאתה תסתובב עם 150 ומעלה
רוב הזמן אז ....

אני בד"כ לא נמצא בפורום הזה מסיבות אישיות ואני לא מעוניין להתווכח
עם מי שחושב אחרת.
150 סוכר זה בערך פי 2 ממה שצריך להיות לכל אדם!!!! ורופאים מפחדים
להגיד לאנשים שאם הם יתאמצו הם יוכלו להיות בין 70-110 כל היום וגם
בגלל שהם לא רוצים לקחת אחריות על היפו!!
עוד בעיה זה שאנשים יותר מדיי מתרכזים בפחד שלהם מהיפו מאשר להבין
ש150 גורם לסיבוכים נוראיים.
גם מי שמסתובב עם 120 רוב הזמן שידע שהוא צפוי לסיבוכים.

מי שחושב שאני טועה אז שיבדוק את עצמו 10000 פעמים ושיבדוק ויקרא
מספיק חומר על סכרת לפני שהוא אומר שאני טועה!!!
חזור למעלה
yaniv

200

הצטרף בתאריך: 11/11/2005 ב- 14:59:03

הודעהנשלח: 10/12/2005 ב- 14:41:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שי,
ייתכן מאוד שאתה צודק ואני לא רוצה לבקר אותך, או את דעותיך, אבל מצד שני הנחרצות שלך וחוסר הביסוס המדעי של תשובתך גורמת לאי נוחות מסויימת בהערכת תשובתך. תוכל בבקשה לשלוח לינק למאמרים מדעיים או לחומר על סכרת שממנו אתה שואב את המידע החושב הנ"ל.

תודה,
יניב
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
שי

הודעהנשלח: 10/12/2005 ב- 15:00:24    כותרת הודעה: זו בדיוק הסיבה שאני לא אוהב את הפורום הזה תגובה עם ציטוט

כשאתה אומר משהו שהוא הכי הגיוני בעולם או שיש לך חדשות טובות
תמיד יהיו אלה שיגידו שאתה טועה אפילו שאתה צודק ב100 אחוז.
אני קראתי 4 ספרים על סכרת בעברית ו7 באנגלית ואני אומר לך שהמסכנה
שנובעת מכל הספרים האלה היא לשמור על הסוכר בין 70-110 + פעילות גופנית+
תזונה נכונה+שמירה על משקל+ אופטימיות.
לך זה כנראה לא ברור שסוכר גבוה הוא רעיל לגוף אז קח קישור שהוא לא
תחליף לכל הספרים שקראתי אבל הוא אמור להוריד את הרצון שלך לבקר אותי
(הלוואי)
http://www.matalk.co.il/frum/kantar3.htm
חזור למעלה
yaniv

200

הודעהנשלח: 10/12/2005 ב- 17:33:17    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שי,
קודם כל אתה לא צריך להיות בעמדת מגננה סך הכל זרקת פצצה לאוויר וטענת שיש לבדוק ולקרוא מספיק חומר לפני שיגידו שטעות בידך. אז קודם כל לא אמרתי אם היית אומר משהו הגיוני לא הייתי מבקש סימוכין וברור שלא הייתי אומר שאתה טועה. וכן קראתי הרבה חומר בנושא, והרבה דיעות בנושא (כי אני בניגוד אליך מנסה להתעדכן בפורום) אבל ייתכן שלא קראתי מספיק חומר כדאי לחוות דיעה - לחיוב ולשלילה על תשובתך. בגלל זה רציתי שתפנה אותי לחומר מדעי שבדק את הנושא לעומק והגיע למסקנה חד משמעית (כמו שאתה הגעת) שהאיזון הנכון הוא רק בין 70-110 (מסופקני).

אתן לך קצת תימוכי מידע למה אני בכל זאת סקפטי לגבי דעתך המדעית (ואגב אין 100% בחיים קל וחומר בכל מה שקשור לביולוגיה. רק המוות בטוח):
האינסולין הופק לראשונה רק ב- 1921 ורק לפני כשני עשורים הצליחו להפיק אינסולין בהנדסה גנטית. רק מהשלב הזה יכלו לשנות את המבנה המולקולרי שלו ולהופכו לארוך טווח, קצר טווח, מהיר, משולב וכו'. לפני 26 שנה כשחליתי בסכרת כמעט ולא היו מוצרי דיאט ונגזר על חולי הסכרת לא לאכול כמעט מתוק כי האינסולין שהיה היה רק ארוך טווח (לא ניתן היה לעשות זריקת תיקון) ואז או שלא אכלת מתוק (מודה ומתוודה) או שאכלת והסוכר שלך היה קופץ. רק לפני כ- 6 שנים נכנסו המשאבות לסל הבריאות (וגם אז בעלות עצמית של 6000 ש"ח). ומי שאין לו משאבה יכול כיום להזריק זריקה אשר מחקה את פעולתה ואינסולין מהיר על כל ארוחה. ועד אז, היה צורך בדיאטה קפדנית ולבדוק שאכלת את המנה הנכונה בזמן הנכון אחרת לא יכולת להיות מאוזן.
מכאן, איך ייתכן מחקר שיכל לבדוק איזון מושלם (70-110) לאורך שנים לעומת קבוצות ביקורת נוספות ולחוות דיעה אם לא היו בנמצא אנשים שענו על הדרישות הנבדקות?????
רק בשנים האחרונות היכולת לשמור על איזון טוב היא יכולת ריאלית ויחסית קלה.

ואם יורשה לי אני רוצה לצטט את "סתם אחד":
"ושוב לגבי המחקרים המדוברים: בשנות השישים והשבעים החציון המקובל ל- A1C היה 10.1.
כלומר חצי מאנשי המדגם הסתובבו עם ערכים הגבוהים מ - 10.1 . ברור שהיום מרבית הילדים ובני הנוער הם אם ערכים נמוכים בהרבה ולכן כאמור אין להשליך דבר מתוצאות מחקרים אלו ".

הלינק שלך משנת 1999 (מסכם מחקרים משנות שנערך בין השנים 1983-1993) אכן מראה שאיזון הוא המפתח לחיים הבריאים אבל הוא לא מדבר על ערכים ומכיוון שהוא משנת 99 אין באפשרותו לחוות דיעה על איזון ברמת הערכים שציינת.
אז כן איזון וספורט מובילים לחיים ללא סיבוכים. רמות סוכר בסביבות ה70-110 בטוח נהדרות אבל להגיד ש150 גורם לסיבוכים נוראיים ו- 120 לא טוב? נראה לך שמישהו כאן לא יגיד "אתה טועה"?
ואגב - אני חולה כבר 26 שנה וב- 90% מהשנים אני די מאוזן אבל להגיד שהסוכר לא עולה לי מידי פעם בפעם לא אוכל (בגיל ההתבגרות הגעתי גם ל-10 A1C אני חושב שזה בעיקר בגלל כל הסנריו של ההורמונים). מה שכן אוכל להגיד לך שבינתיים (טפו טפו טפו בלי אין הרע) אין סיבוכים ואין כל פגיעה. אין לי "היפוגליקמיה ברמות שהן "נורמליות" ללא סוכרתיים" אלא נהפוך הוא אני פחות רגיש להיפוגליקמיה ומסוגל לחשוב גם ברמות של 40. אני אפילו מסוגל לערוך מבחנים במתמטיקה ולהוציא ציונים טובים שלא נופלים מהממוצע הכללי כאשר הסוכר שלי בסביבות המאה. אז נראה שעדיין אין לי פגיעה בעיניים, כליות ובנימים המובילים למוח. אבל סוכר קבוע של 70-110 נראה לי דימיוני בהחלט (אלא אם כן אתה בשנות סוכרתך הראשונות). וגם אם הסוכר עולה מעבר לנורמה ניתן לצמצם את הנזק על ידי בדיקות תכופות והורדתו המיידית.

אז קיבלת כאן תמצית מדעית, חשיבתית ואישית אשר הובילו אותי לסתור את תשובתך "הנכונה ב 100%". אשמח אם תפנה אותי למחקרים בנושא רמות הסוכר שציינת, למרות שקשה לי ביותר להאמין שנעשו כאלו על אנשים לאורך שנים (מכל הסיבות שציינתי) .

ובעניין הספרים והמאמרים, 10 אנשים 1000 דיעות, צריך לדעת לסנן ולהיות צמוד לעובדות מחקריות.
חזק ואמץ ותמשיך להיות מיוצב

יניב
שי

הודעהנשלח: 10/12/2005 ב- 19:41:36    כותרת הודעה: בפעם הבאה שאתה עושה בדיקות דם תסתכל על הטווח של הגלוקוז תגובה עם ציטוט

ותגיד לי מהו הטווח שרשום שם ומאיפה זה נחשב גבוה.
הידע שלי הוא בעיקר ספרים וניסיון ולא מהאינטרנט .
אגב, אני בין 70 ל110 כל הזמן ואם אתה לא מאמין אז אל תאמין.
חזור למעלה
שי

הודעהנשלח: 10/12/2005 ב- 20:08:52    כותרת הודעה: עוד דבר שרציתי להוסיף תגובה עם ציטוט

לפני שהיתה לך סכרת היית כל הזמן בין 70 ל110 והיית קם בבוקר על 70-80
ולזה אתה צריך לשאוף כל הזמן. כמו שד"ר קנטור אומר "קרוב ככל האפשר".
אין קשר בין כמה שנים יש לך סוכרת לבין היכולת שלך לאזן את עצמך יכול
להיות שזה אולי ורק אולי יותר קשה אבל זה אפשרי ביותר.
אני מצטער שאני נכנס למגננה, אבל יש לזה סיבות.
אני לא אטריד אתכם יותר ולא אפריע לכם להביע את דעתכם ולא אגיד יותר
שום דבר נגד להיות A1C פחות מ-7. אתם כנראה יודעים מה אתם עושים.
חזור למעלה
yaniv

200

הודעהנשלח: 10/12/2005 ב- 20:22:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שי,
כמה זמן יש לך סכרת ידידי?
הטווח הנורמלי של ההמוגלובין הוא בין 4.4 (רמת סוכר ממוצעת 67) ל- 6.4 (רמת סוכר ממוצעת 130). כלומר כאשר הממוצע עומד מעל 130 זה נחשב גבוה (זה לא בדיוק ממוצע אבל עדיין זה מעל 120!!!!! ומכיוון שזה ממוצע הוא מכיל גם עליות סוכר שמעבר ל-150). אבל בין ממוצע נורמלי של 130 לבין להגיד "ש150 גורם לסיבוכים נוראיים. גם מי שמסתובב עם 120 רוב הזמן שידע שהוא צפוי לסיבוכים." המרחק הוא רב ביותר (שואף לאין סוף). אז זה נחמד שהידע שלך מניסיון (ואתה כמובן, והלוואי והמצב ישאר ככה ואין סיבה שלא, לא יכול לתרום מידע על סיבוכים) ושאתה מעשיר אותו בקריאת ספרים אבל חבל שאתה לא מעשיר את הידע שלך גם מהאינטרנט כי הוא הכי עדכני בנוגע למאמרים חדשים.
אבל שוב, אתה כל הזמן מסתובב במגננה סביב אותה נקודה, שיש לך ידע אמין, רלוונטי, החלטי שלא משתמע לשני פנים, שגילית את האור ואף אחד לא רוצה להאמין לך. אני משתוקק להאמין לך ולצבור עוד מידע חדש אבל אתה לא מפנה אותי לשום מקום. אני לא "תוקף" אותך סתם, נתתי לך את הסיבות שגרמות לי לפקפק בתיאוריית הסיבוכים שלך (כמובן שזה הגיוני שמי שמסתובב על 70-110 לא יסבול מסיבוכים אבל בין זה לבין הנחרצות לגבי 120 ו-150 זה מעל ומעבר להבנתי).
אגב הסנריו של סוכר גבוה--->סוכר כוהלי ----->פרוקטוז = רדיקלים חופשיים והצרות כלי דם ידוע לי בהחלט אבל, הכל תלוי בשכיחות הסוכר הגבוה, משך הזמן שהוא גבוה, הבריאות הכללית של החולה ועוד כהנה וכהנה.

ואני מאמין לך שאתה רוב הזמן בין 70-110, על זה אין לי כלל ויכוח והלוואי שתמשיך להיות מאוזן כך לעולמי עד. ועוד דבר אני מסכים שפעילות גופנית+ תזונה נכונה+שמירה על משקל+ אופטימיות תמנע סיבוכים אבל ההחלטיות שלך בנוגע ל- 70-110 והאפוקליפסה של ערכי סוכר בסביבות ה- 150 נראתה קצת תמוהה בעיני.

אז שוב, אם יש, אשמח לקרוא חומר רלוונטי בנושא הטווחים שאתה מציין. ואם אין אז תסלח לי שאני לא חושב שאתה צודק ב- 100%.

רק בריאות ואושר ללא סיבוכים,

יניב
אורח

הודעהנשלח: 11/12/2005 ב- 20:08:13    כותרת הודעה: בקשר ל מחקר ה- DCCT תגובה עם ציטוט

מחקר ה- DCCT מתייחס לתווך זמן של 15 שנה
והתוצאות של המחקר אינן משקפות את הסיבוכים אחרי 20 או 30 שנה אלא את היחס בין ההמוגלובין לבין שיעןר הסיבוכים במשך 15 השנים הראשונות למחלה.
חזור למעלה
סתם אחד

הודעהנשלח: 12/12/2005 ב- 21:51:59    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

נכון שבמחקר ה- DCCT אין נתונים להשוואת כמות הסיבוכים מעבר ל- 15 שנה, אבל ישנם הרבה מחקרים אחרים מהם ניתן להסיק לגבי סיבוכים בטווחים ארוכים יותר. למשל השוואה בין אוכלסיות בארה"ב (שחורים - פחות מאוזנים, ללבנים - יותר מאוזנים). השוואה בין מדינות בהן ביטוח הבריאות קיים לכולם (אירופאים) ל בהן לא לכולם ביטוח בריאות מתאים (אמריקה), או תקופות אבחון הסכרת (שנים 1965-9 לעומת 1975-9 ).

בכל ההשוואות האלו האוכלוסיה שסביר להניח שהיתה יותר מאוזנת היא גם זו שנמדדו אצלה פחות סיבוכים בטווחים של 25-30 שנה. יש גם מתאם ברור בן כמות הסיבוכים ותוחלת החיים - ככל שהאיזון עולה, כמות הסיבוכים יורדת ותוחלת החיים עולה.

כמובן שלא ניתן לדעת מהי תוחלת החיים של אנשים שמאובחנים כיום בסכרת וגם לא של כאלה שאובחנו לפני עשר או עשרים שנה, אין נתונים ולא ניתן לדעת בוודאות מה צופן העתיד. אבל מנסיון העבר ועל סמך נתונים הקיימים משנות החמישים אפשר לראות בכל עשור עליה ברורה בתוחלת החיים מאז החל הטיפול באינסולין. (מצאתי מקור אחד שהעריך עליה של כ- 7 שנים לכל עליה בעשור שבו בוצע אבחון הסוכרת).
חזור למעלה
אהרון -פ

הודעהנשלח: 14/12/2005 ב- 15:48:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שי יש לי שאלה אלייך איך אתה כל הזמן מגיע לערכים האילה אתה אוכל משהו ?.. כמה אתה מזריק השמח מאוד עם תשטף אותי בזה כיי אני כבר 9 שנים לא מיתעזן כמו שצריך ה a1c שלי הוא תמיד בסיביבות 10-11 כבר כמה שנים ורק בהתחלה בגיל 11 שחליתי הגעתי ל 7 השמח עם תעזרו ליי .. בתודה אהרון אני מנשא לישמור על איזון כמה שאני יכול ... דיאטות וכל זה אני שוקל בקושי 55 ואני בן 18 והגובה שלי 1.78 השמח עם תיעצו לי ...
חזור למעלה
סתם אחד

הודעהנשלח: 14/12/2005 ב- 21:53:19    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אהרון.

אומנם אני לא שי, אבל כבל זאת אני מרגיש צורך לענות.
לדעתי אתה חייב לקחת את עצמך בידים ובמהירות. דבר ראשון להחליף מרפאת סכרת ולהתחיל לקבל יעוץ בסיסי על איך לאזן את עצמך. ערכים בסביבות של 10 ו-11 הם באזור המסוכן ! משקל גוף של 55 קילו עשוי להעיד על מחסור באינסולין (הסוכר יוצא בשתן ולא נספג בגוף).
הערכים ששי מדבר עלהם קשים מאד להשגה גם לסוכרתיים מיומנים מאד. השאיפה שלך חייבת להיות קודם כל לרדת לאזור ה- 8. לאחר תקופה תוכל לנסות ולרדת עוד.

אין בידי ליעץ לך. חסרים המון נתונים: משטר אינסולין, מספר מדידות יומי, ידיעותך בנושא ספירת פחממות ועוד. יש המון מה לעשות אבל בשלב הזה של חייך אתה חייב פשוט לעבוד יחד עם איש מקצוע.

בהצלחה.
חזור למעלה
שי

הודעהנשלח: 15/12/2005 ב- 00:17:42    כותרת הודעה: לאהרון - פ תגובה עם ציטוט

אם תרצה אני אוכל לעזור לך להוריד את הA1C לפחות ל6.5 ואם תרצה גם ל5.5 שלי זה (5.2)
ואם תרצה אוכל להראות לך גם תוצאות של בדיקות דם שלי אם יש לך ספק.
עזרתי כבר להרבה סוכרתיים להוריד את הA1C שלהם בצורה דרסטית.
למען הסר ספק אני לא מנסה חס ושלום למכור משהו ואני לא מאמין ברפואה אלטרנטיבית
או כל חארטה מסוג זה או אחר.
רוב הסוכרתיים לא מאוזנים כמו שצריך ולכן רובם הגדול יסבול מסיבוכים נוראיים וכל זה רק
בגלל שהם חושבים שזה לא אפשרי להוריד את הA1C לרמות של לא סוכרתיים ושהם חושבים
שזה לא חיים להקפיד כל כך.
מה שהם לא מבינים שכל מה שהם עושים לא שווה שום דבר אם הם יסבלו מסיבוכים.
אם לא תשמור כמו שצריך גם אם תזכה בלוטו ב20 מיליון דולר חייך לא יהיו חיים.
יש לי אח שיש לו סכרת כבר 20 שנה והוא סובל משלל סיבוכים ואני מודע לסיבוכים
יותר מאשר כל סוכרתי ממוצע.
רוב הסוכרתיים חושבים שיש מצב שהם יהיו עם רמות לא נורמליות של סוכר והם לא יפגעו
או שהם חושבים "שיש כאלה שיש להם סיבוכים ויש כאלה שלא" או "שזה עניין של מזל"
רובם מתרכזים כל הזמן בפחד המוגזם שלהם מהיפו. הם רואים 90 במכשיר מד סוכר
ומיד נבהלים.
בפורום אני לא מוכן לדבר ואת הסיבות לכך אסביר לך בפרטי ואתה תבין בדיוק למה
ותראה שאתה גם תצדיק אותי...
אם תירצה תן לי כתובת אי מייל שלך או מסנג'ר ונוכל לדבר.
חזור למעלה
סתם אחד

הודעהנשלח: 15/12/2005 ב- 00:39:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לשי -

רק תיזכור שיעוץ בטלפון או במסנגר איננו תחליף לפגישה שאהרון חייב לעשות עם איש מקצוע. אין לי ספק שאתה על A1C נמוך מאד. אבל סוכרתי שנמצא על ערכים של 5.5 ומטה שקול לספורטאי שמסוגל לרוץ מרתון. כלומר זה אפשרי ונהדר אבל דורש הכרות טובה מאד עם הגוף, ואימונים מדורגים. אנשים שמסתובבים עם ערכי a1c 10 עלולים גם להתעלף או לקבל עוויתות בערכים של 60 ו- 70. אף אדם לא מסוגל לרוץ מרתון אחרי חודש אימון, ואף סוכרתי לא יכול לרדת מ 10-11 ל- 6.5 תוך חודש. אהרון חייב לראות איש מקצוע כדי לוודא שאין לו "סוכרת פרועה" או בעיות אחרות.

בטווח הארוך אני מסכים איתך שעבור אדם בוגר השאיפה היא לרדת לפחות אל מתחת ל- 6.5.

כל הכבוד על הנכונות לעזור ולתמוך, אבל זכור כל מי שאינו מוסמך חייב להמנע ממתן עצות פרטניות שעשויות לסכן חיים.
חזור למעלה
שי

הודעהנשלח: 15/12/2005 ב- 01:58:55    כותרת הודעה: אני מאד קונבנציונלי בגישה שלי תגובה עם ציטוט

הוא יראה רופא לפחות כל 3 חודשים ויש לי המלצה טובה גם על איזה רופא.
הוא יוריד את הA1C שלו בהדרגה תוך כדי שהוא לומד לשלוט בסכרת.
את הA1C הוא יוריד בהדרגה . תוך 3 חודשים הוא ירד לA1C 8 ותוך חצי שנה הוא יהיה על 7 או 7.5 וכן הלאה... עד לA1C הנמוך ביותר עם היפויים רק לעיתים רחוקות.
המטרה היא להביא אותו לA1C 6.5 ומטה אך לא יותר מ6.5 וזה אפשרי ביותר ויותר קל
ממה שהוא חושב.
אני מאד אחראי ואני מודע לכל הבעיות האפשריות ואני לא בא במקום שום יעוץ מקצועי.
אם הוא רציני והוא באמת רוצה לשנות את המצב אוכל לעזור לו להצליח.
חזור למעלה
נטע

הודעהנשלח: 23/12/2005 ב- 13:41:33    כותרת הודעה: שלום שי תגובה עם ציטוט

רמת האיזון עליה אתה שומר מאוד מרשימה, כל הכבוד. אולי תוכל לתת לנו החדשים ב"מקצוע" כמה טיפים? (סוג האינסולין/משאבה כן-לא/ תכיפות ההזרקות...)
תודה מראש,נטע
חזור למעלה
שי

הודעהנשלח: 23/12/2005 ב- 17:02:11    כותרת הודעה: לנטע - המלצות תגובה עם ציטוט

ראי תשובתי לאהרון - פ

אשמח לדבר או לעזור לכל אחד שרוצה לעזור לעצמו אבל לא בפורום אלה
באיסיקיו\מסנג'ר\טלפון כל דרך אחרת חוץ מהפורום הזה.
תוכלו לפנות אלי במייל-shai-l@bezeqint.net
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עבור לעמוד
1, 2  הבא
עמוד 1 מתוך 2

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |