אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
סכרת שהתגלתה בשבוע 33- שאלות...

עמוד ראשי -> פורום סכרת הריון
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
ריקה

הודעהנשלח: 10/01/2013 ב- 08:33:33    כותרת הודעה: סכרת שהתגלתה בשבוע 33- שאלות... תגובה עם ציטוט

בוקר טוב לפורום.
אשמח אם המשתתפות/ המנהל יוכל לענות לי על כמה שאלות שמטרידות אותי..
גילו אצלי סוכרת בשבוע 33. הייתי אצל דיאטנית וקיבלתי תפריט מאוזן וגלוקומטר.
הדיאטנית הסבירה לי את החשיבות של אכילה בשעות קבועות ואין לי בעיה להקפיד על כך במהלך השבוע.
הבעיה היא בעיקר תזמון הארוחות בסוף השבוע:
*הוסבר לי שאני צריכה לאכול ארוחת בוקר ב8:00 כי אני קמה בין 6:00-7:00. ואם ביום שבת אני קמה מן הסתם אחרי השעה הזאת? להזיז את כל הארוחות בהתאם?
*הבנתי שצום של יותר מ9 שעות לא טוב לי לאיזון הסוכר. אבל אם אני ישנה יותר מ9 שעות בסוף שבוע? לקום באמצע למדוד סוכר? לקום לאכול ולחזור לישון? כי ההנחיה החד משמעית של הדיאטנית הייתה למדוד סוכר בצום של 8-9 שעות בלבד.
*אם אני הולכת לישון ממש מאוחר- להוסיף עוד ארוחת לילה בנוסף לזו שכבר יש לי?
*ומה קורה אם אני ישנה פחות מ9 שעות? לא למדוד סוכר בצום ולא להתחיל לאכול עד שיש לי צום של 9 שעות?
*אם למשל ביום שישי אנחנו הולכים לארוחת ערב שמתחילה בשעה שונה מזו שאני אמורה לאכול בד"כ, מה לעשות? זה קריטי שעה קודם או אחרי?
*ואם יוצא לי לאכול ארוחת צהריים והארוחה הבאה היא למשל ארוחת ערב שאנחנו מוזמנים אליה? אפשר לאכול שתי ארוחות עיקריות אחת אחרי השניה?
*שאלה אחרונה- הדיאטנית אמרה לי לקום מהמיטה בבוקר ולמדוד סוכר. אם אני בצום עדיין- אני לא יכולה להתארגן ואז למדוד סוכר? מה זה משנה? אני הרי בכל מקרה מודדת את המדידה הראשונה כשאני עדיין בצום. למה זה חייב להיות הדבר הראשון שאני עושה בבוקר?

בקיצור אני מאוד מבולבלת מכל הנושא של תזמון הארוחות ומדידת הסוכר
מצד שני אני בטוחה שבעלי נסיון יוכלו בקלות לענות לי על השאלות.. אולי אני חושבת שהכל כזה קיצוני ודווקא יש מקום לעגל פינות בנושא??
אשמח לעזרה.. תודה.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 10/01/2013 ב- 18:55:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום ריקה,
*הוסבר לי שאני צריכה לאכול ארוחת בוקר ב8:00 כי אני קמה בין 6:00-7:00. ואם ביום שבת אני קמה מן הסתם אחרי השעה הזאת? להזיז את כל הארוחות בהתאם?
העיקרון הוא לשמור על מרווח זמן בין ארוחה לארוחה כדי לתת לפחמימות (לסוכר) מספיק זמן להיכנס לתאים. כלומר, ממתי שהתחלת את הארוחה הראשונה ביום "לא רגיל", שמרי על אותם מרווחי זמן בין ארוחה לארוחה כמו ביום רגיל.

*הבנתי שצום של יותר מ9 שעות לא טוב לי לאיזון הסוכר. אבל אם אני ישנה יותר מ9 שעות בסוף שבוע? לקום באמצע למדוד סוכר? לקום לאכול ולחזור לישון? כי ההנחיה החד משמעית של הדיאטנית הייתה למדוד סוכר בצום של 8-9 שעות בלבד.
השכמה במיוחד למדידת סוכר, ארוחה וכניסה לשינה חזרה משבשים את השעון הביולוגי ובעקבות זה יכול האיזון באותו יום להשתבש גם. לדעתי עדיף שתשני מעט יותר.

*אם אני הולכת לישון ממש מאוחר- להוסיף עוד ארוחת לילה בנוסף לזו שכבר יש לי?
נראה לי שחטיף קטן לא יזיק

*ומה קורה אם אני ישנה פחות מ9 שעות? לא למדוד סוכר בצום ולא להתחיל לאכול עד שיש לי צום של 9 שעות?
לדעתי עדיף שתמתיני 9 שעות למדיה ואכילה.

*אם למשל ביום שישי אנחנו הולכים לארוחת ערב שמתחילה בשעה שונה מזו שאני אמורה לאכול בד"כ, מה לעשות? זה קריטי שעה קודם או אחרי?
שעה אחת לכאן או לכאן אינן קריטיות. רק לא להעמיס פחמימות בארוחת ליל שישי וכמו שכתבתי קודם, לשמור על מרווחי זמן בין ארוחות
.
*ואם יוצא לי לאכול ארוחת צהריים והארוחה הבאה היא למשל ארוחת ערב שאנחנו מוזמנים אליה? אפשר לאכול שתי ארוחות עיקריות אחת אחרי השניה?
כפי שכתבתי, כדאי לשמור על מרווחי זמן סבירים בין ארוחה לארוחה. כמו כן, לא לעבור את המקסימלית לארוחה.

*שאלה אחרונה- הדיאטנית אמרה לי לקום מהמיטה בבוקר ולמדוד סוכר. אם אני בצום עדיין- אני לא יכולה להתארגן ואז למדוד סוכר? מה זה משנה? אני הרי בכל מקרה מודדת את המדידה הראשונה כשאני עדיין בצום. למה זה חייב להיות הדבר הראשון שאני עושה בבוקר?
זה לא כזה ""קדוש". זכרי שכשעשית את העמסת הסוכר של 100, את התארגנת, הלכת למעבדה ואז עשית בדיקה ראשונה בצום.

בקיצור אני מאוד מבולבלת מכל הנושא של תזמון הארוחות ומדידת הסוכר
מצד שני אני בטוחה שבעלי נסיון יוכלו בקלות לענות לי על השאלות.. אולי אני חושבת שהכל כזה קיצוני ודווקא יש מקום לעגל פינות בנושא??
אפשר "לעגל פינות" בתנאי שעומדים במבחן התוצאה שהוא תוצאות המדידות שלפני ואחרי הארוחות. הגוף אינו מדע מתמטי מדייק וכל גוף מגיב בצורה שונה לחוסר/עודף שינה ולארוחות שונות. העיקרון הוא לאכול מנות קצובות של פחמימות במרווחי זמן מספיק טובים כדי לתת לסוכר לרדת לאחר הארוחה. ראי המלצות כלליות לסוכרת הריון והשתדלי לצרוך מזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך.
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סכרת הריון
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |