אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
סכרת ותת פעילות של בלוטת התריס.

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
סוכרתי!

הודעהנשלח: 16/10/2012 ב- 22:21:08    כותרת הודעה: סכרת ותת פעילות של בלוטת התריס. תגובה עם ציטוט

שלום לכולם!
אני סוכרתי כבר יותר משנה ומאוזן פחות או יותר.
היום קיבלתי בשורוץ לא כל כך טובות-
גילו לי תת פעילות בבלוטת התריס.
הרופא אמר שזה כנראה מאותה סיבה של הסכרת כמו שיש נוגדנים ללבלב
כך יש גם נוגדנים לבלטת התריס וזה בעצם חלק מהמחלה.
אתם יכולים קצת להרגיע אותי זה פשוט מבאס כי אני ממש מנסה לשמור על איזון ואני מצליח פחות או יותר ופתאום מופיעה לו עוד מחלה כרונית שפשוט לא קשורה לזה שאני מאוזן או לו אלה רק בגלל שיש לי סכרת.
הרופא נתן לי כדורים לבלוע כל יום!!!
מישהו יודע מה הסיכונים? מישהו יודע על זה איזה משהו??
פשוט אני צריך להירגע ואני לא מצליח.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 16/10/2012 ב- 23:11:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום סוכרתי,
זה באמת מבאס. הסטטיסטיקות מראות שכיחות גבוהה יותר של תת פעילות בבלוטת התריס אצל סוכרתיים סוג 1. t אם זה מנחם אותך, זה מטופל רק ע"י כדורים בטיפול שנראה טריביאלי יחסית לטיפול בסוכרת סוג 1.
סוכרתי:)

הודעהנשלח: 17/10/2012 ב- 00:45:27    כותרת הודעה: אולי.. תגובה עם ציטוט

תודה גדי.
כמו שהבנתי בלוטת התריס אחראית על חילוף החומרים בגוף. מה שישר קישר אותי לנושא של חוסר איזון בסוכר. כלומר-
אם עכשיו אני אוכל לחם שאמור להתעכל בעוד 3 שעות (לא יודע באמת) ואני מזריק לו אינסולין ובפועל אצלי הלחם מתעכל רק לאחר 6 שעות בגלל תת פעילות התריס והאינסולין שהזרקתי בעצם פועל על בטן ריקה מה שבעצם מביא אותי לפעמים להיפויים חסרי הסבר..
האם זה נשמע הגיוני?
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 18/10/2012 ב- 00:42:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום סוכרתי,
בלוטת התריס אחראית על מספר תהליכים אך לא על תהליך הפיכת הפחמימות שבמערכת העיכול לגלוקוז. בנוסף, אם אתה מאוזן (בעזרת הכדורים) מבחינת הבלוטה, אין סיבה לשיבושים בתהליכים מטבולים בגוף.
היפואים לא מוסברים מתרחשים אצל כל הסוכרתיים וצריך למזער את המקרים למינימום..
אגב, כל הפחמימות וגם הארוכות ביותר נהפכות לגלוקוז במחזור הדם תוך מקסימום שעתיים.
למניעת היפו עיין ב נפילות סוכר - כיצד למנוע היפוגליקמיה ? שב"נושאים נפוצים".
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 19/10/2012 ב- 12:36:15    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לסוכרתי שלום,

יש הרבה אנשים עם סוכרת שיש להם תת פעילות בבלוטת התריס.
הנחמה בכך היא שכדור אחד ביום פותר את הבעיה.
הלואי שהיה כזה פיתרון גם לסוכרת...
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
סיגו 1

מנהל

הצטרף בתאריך: 05/04/2010 ב- 15:44:45

הודעהנשלח: 19/10/2012 ב- 19:54:26    כותרת הודעה: אין שום סיבה להלחץ תגובה עם ציטוט

שלום סוכרתי!

שלומית פשוט "גנבה" לי התשובה "כדור אחד פותר את הבעיה...הלוואי שהיה פיתרון כזה גם לסוכרת".
אני לא מוצאת שום סיבה להיסטריה ודאגה. בלוטת התריס, סוכרת וצליאק הם אכן בני דודים ויש סבירות שתסבול גם מאחת מהמחלות האלה. הבן שלי התחיל בבעיה בבלוטת התריס (תת פעילות) ולאחר כשנתיים קיבל סוכרת. עם בלוטת התריס אני מצליחה לחיות בשלום אבל בסוכרת אני נלחמת יום יום והמלחמה כפי שזה נראה תימשך עד לרגע ש"יגיע אותו כדור שיפתור את הבעיה".
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
אורח 2

הודעהנשלח: 20/10/2012 ב- 17:48:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מילה של הרגעה - תת פעילות בלוטת התריס הינה באמת "כסף קטן". הלואי וגם סוכרת היתה כזו.
לגבי ספיגה של פחמימות - זו יכולה לקחת גם ארבע וחמש שעות, ואפילו יותר בפחמימה מורכבת שנאכלת עם שומן (למשל פסטה מקמח מלא ברוטב אלפרדו - מומלץ ביותר).
תת פעילות של הבלוטה שאינה מאוזנת יכולה להאט את תנועת המעיים ולכן להאט ספיגה של פחמימות ובכך להגדיל את הסיכון להיפוגליקמיה. כך קראתי ואני מקווה שהבנתי....
בכל מקרה - איזון של בלוטת התריס הוא קל ופשוט.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 20/10/2012 ב- 19:46:05    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאורח 2,
לא מצאתי בכל PUBMED מאמר או מחקר שבו יש ביטוי החיפוש
hypothyroidism "intestinal movement"
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=hypothyroidism%20%22intestinal%20movement%22 . אודה אם תביא קישורים רלוונטיים לחיזוק טענתך*.
על פי המאמר בקישור http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1877593410000263 מאכלי פחמימות "רגילים" (תפו"א, אורז) נהפכים לגלוקוז תוך מקסימום שעתיים.
אומנם "אפקט הפיצה" של עלייה ברמת הסוכר גם 4 שעות לאחר אכילתה מוכר כמעט לכל סוכרתי. אך כאמור רוב הפחמימות נהפכות לגלוקוז בתוך כשעתיים.

*כאורח אינך יכול להכניס קישורים. אני ממליץ להירשם (אפשר כמובן גם בזהות בדויה).
אורח 2

הודעהנשלח: 20/10/2012 ב- 22:20:10    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הביטוי הנכון הוא INTESTINAL MOTILITY
חיפוש של תת פעילות בלוטת התריס יחד עם היפוגליקמיה נותן אף הוא תוצאות מעניינות.
לגבי הספיגה - הציטוט הוא מתוך ספר ספירת הפחמימות של UCLA אשר שלח לי קולגה שלי. הם מצטטים מישהו אך החבר ששלח את החוברת לא צילם את המובאות....
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 21/10/2012 ב- 00:39:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אורח 2,
חיפוש הביטוי " INTESTINAL MOTILITY" ביחד עם hypothyroidism מניב סה"כ 5 תוצאות מהם רק מחקר אחד שנעשה בזקנים. זה רחוק מאד מ"הוכחה" לקביעתך ש"תת פעילות של הבלוטה שאינה מאוזנת יכולה להאט את תנועת המעיים ולכן להאט ספיגה של פחמימות".
זה נכון אולי אצל זקנים שממילא יכולה להיות אצלם בעיה כללית של תנועתיות בגיל מבוגר.

לגבי עיכול הפחמימות והפיכתן לגלוקוז,
אני מניח שחוקרי חברות האינסולין קראו מספיק מאמרים ומחקרים רפואיים כדי לבצע השקעות של מיליוני (או עשרות מיליוני) דולרים בפיתוחי אינסולינים מהירים ששיא פעולתם הוא 1-2 שעות לאחר הזרקה. אין לי ויכוח אתך על פיצה או פסטה מקמח מלא ברוטב אלפרדו. אני מניח שרוב ארוחות הסוכרתיים אינן מורכבות מפיצה או פסטה מקמח מלא ברוטב אלפרדו אלא ממרכיבים כגון אורז או תפו"א שהופכים לגלוקוז בתוך פחות משעתיים לאחר האכילה.

בדרך כלל כדאי לכוון את התשובות לכותב ההודעה שלפי הודעתו אני מניח שאינו זקן ורוב ארוחותיו אינן מורכבות מפיצה או פסטה מקמח מלא ברוטב אלפרדו.
אורח 2

הודעהנשלח: 21/10/2012 ב- 06:30:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לו חיפשת תירואיד + MOTILITY היית מוצא יותר
כולל בילדים
לגבי הספיגה - מה שכתוב בחוברת שבידי שחוקרים סימנו סוכר בהעמסת סוכר - כלומר 75 גרם סוכר נקי , לא מורכב וללא רטבים, ובדקו את קצב הופעתו בדם. (סימון באיזוטופ רדיואקטיבי - מסתבר שזה היה מותר פעם). לטענתם - בערך 80% נספג ומופיע בדם תוך 4 שעות. החלק העיקרי - בערך 50 גרם מופיע תוך כשעתיים עד שלוש. חלק מסוים לא נספג בכלל.
אני מניח שפחמימה מורכבת שדורשת עיכול הייתה נראית אחרת.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 21/10/2012 ב- 20:09:43    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אורח 2,
בינתיים אתה הולך סחור סחור סביב ביטויי חיפוש כאלה ואחרים במקום להביא קישור למחקר שיאשש את הטיעונים שלך.
ללא אישוש ע"י קישור למחקר (לפחות אחד) רלוונטי, איני יכול להתייחס לדבריך.
כמו כן, אתה סותר למעשה את עצמך בכך שאתה כותב "החלק העיקרי - בערך 50 גרם מופיע תוך כשעתיים עד שלוש. חלק מסוים לא נספג בכלל".
אם "חלק מסוים אינו נספג בכלל", הרי שאינו מצריך אינסולין ובוודאי שלא לאחר שעתיים שלוש.
לא בכדי השקיעו חברות האינסולינים הון במחקר ופיתוח סוגי אינסולין ששיאם בתוך שעה-שעתייים מזמן ההזרקה.
אם איך יכול להביא קישורים המוכיחים בבירור את טיעוניך אני רואה המשך דיון זה כעקר.
אורח 2

הודעהנשלח: 21/10/2012 ב- 23:03:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אם אתה מתעקש:
Diabet Med. 2002 Jan;19(1):70-3.
The effect of subclinical hypothyroidism on metabolic control in children and adolescents with Type 1 diabetes mellitus.
Mohn A, Di Michele S, Di Luzio R, Tumini S, Chiarelli F.
Source
Department of Paediatrics, University of Chieti, Chieti, Italy.-amohn@unich.it
Abstract
AIMS:
Associated autoimmune phenomena might influence metabolic control in children and adolescents with Type 1 diabetes mellitus. A retrospective case control study was performed in order to explore the effect of subclinical hypothyroidism on metabolic control in Type 1 diabetes mellitus.
PATIENTS AND METHODS:
For this purpose each patient with Type 1 diabetes and subclinical hypothyroidism (cases) was matched for age, duration of disease and, if possible, for sex, with two to three diabetic patients without hypothyroidism (controls). Parameters of metabolic control such as HbA1c, total insulin requirement and frequency of symptomatic hypoglycaemia were retrieved for 12, 6 and 3 months before and after diagnosis of hypothyroidism.
RESULTS:
Thirteen patients (two male/11 female) patients were diagnosed with subclinical hypothyroidism and were matched with 31 controls (nine male/22 female). There was no difference (mean and range) in terms of age (11.9 years (4.4-18.1) vs. 11.7 years (3.5-18.1), P = 0.9) and duration of disease (5.1 years (1.2-10.5) vs. 4.38 years (0.9-10.מגניב, P = 0.6) between the two groups. There was no difference in HbA1c and total insulin requirement between the two groups at any time point of assessment (anova P = 0.8 and P = 0.1, respectively). Patients with hypothyroidism had significantly more symptomatic hypoglycaemic episodes during the 12 months before diagnosis (anova P = 0.05), increasing progressively during this time period and reaching a peak at time 0 (5.5+/-0.4 vs. 1.6+/-0.1 episodes/month, P = 0.01). No difference could be detected within 6 months of starting substitution therapy (2.4+/-0.2 vs. 1.6+/-0.1 episodes/week, P = 0.מגניב.
CONCLUSIONS:
These data suggest that subclinical hypothyroidism is associated with an increased risk of symptomatic hypoglycaemia. The prompt introduction of substitution therapy is recommended as it reduces its frequency.

לגבי ספיגת סוכר - הרב נספג מוקדם אך גם לאחר 3.5 שעות לטענת הכותבים יש ספיגה. נראה לי שזה המקור המצוטט.
Diabetes. 1985 Jun;34(6):580-8.
The disposal of an oral glucose load in healthy subjects. A quantitative study.
Ferrannini E, Bjorkman O, Reichard GA Jr, Pilo A, Olsson M, Wahren J, DeFronzo RA.
Abstract
Although it is an established concept that the liver is important in the disposition of glucose, the quantitative contribution of the splanchnic and peripheral tissues, respectively, to the disposal of an oral glucose load is still controversial. In the present investigation, we have employed the hepatic venous catheter technique in combination with a double-tracer approach (in which the glucose pool is labeled with 3H-glucose and the oral glucose load is labeled with 14C-glucose) to quantitate the four determinants of oral glucose tolerance: rate of oral glucose appearance, splanchnic glucose uptake, peripheral glucose uptake, and suppression of hepatic glucose production. Studies were carried out in 11 normal volunteers in the overnight-fasted state and for 3.5 h after the ingestion of glucose (1 g/kg body wt; range, 55-93 g). In the postabsorptive state, the rate of endogenous (hepatic) glucose production, evaluated from the 3H-glucose infusion, was 2.34 +/- 0.06 mg/min X kg. Glucose ingestion was accompanied by a prompt reduction of endogenous glucose output, which reached a nadir of 0.62 +/- 0.23 mg/min X kg at 45 min and remained suppressed after 3.5 h (0.85 +/- 0.22 mg/min X kg). The average inhibition of hepatic glucose output during the absorptive period was 53 +/- 5%. The appearance of ingested glucose in arterial blood, as derived from the 14C-glucose measurements after correction for recycling 14-C radioactivity, reached a peak after 15-30 min, and 14C-glucose continued to enter the systemic circulation throughout the observation period. The rate of appearance of ingested glucose was 2.47 +/- 0.45 mg/min X kg at 3.5 h. A total of 73 +/- 4% of the oral load was recovered in the systemic circulation within 3.5 h.(ABSTRACT TRUNCATED AT 250 WORDS)
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 22/10/2012 ב- 00:02:33    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אורח 2,
אני מקבל את הטיעון לגבי תת פעילות הבלוטה.

לגבי ספיגת הפחמימות, איני מצליח להבין את המשמעות המדויקת של המשפט
The rate of appearance of ingested glucose was 2.47 +/- 0.45 mg/min X kg at 3.5 h. A total of 73 +/- 4% of the oral load was recovered in the systemic circulation within 3.5 h.

אני מציע שוב להביט בגרפים ובטבלאות של גלוקוז, תפו"א ואורז שהבאתי בקישור http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1877593410000263 .
על פי הגרפים והטבלאות, רוב הפחמימות נהפכות לגלוקוז בתוך כשעתיים. יש עוד "זנב" קטן לאחר השעתיים וכך למעשה מתוכננים האינסולינים המהירים.
אורח 2

הודעהנשלח: 22/10/2012 ב- 06:37:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

המשמעות היא כך:
ראשית - רק שלושת רבעי ממה שנאכל נספג כעבור שלוש שעות (לא ברור לי למה בחרו שלוש וחצי ולא קצת יותר אבל זו בעיה אחרת)
המספר השני אומר שבשעה השלישית עדיין נספג סוכר בקצב ממוצע של כ 2.5 מ"ג פר ק"ג כל דקה בדם - כלומר - אם אתה שוקל 50 ק"ג - 125 מיליגרם של סוכר נספגים לדמך כל דקה או במילים אחרות - כל 8 דקות נספג גרם אחד של סוכר לדם. יוצא שבשעה נספג לפיכך בערך 7 גרם סוכר כשלוש וחצי שעות אחרי שנאכל.
צריך לזכור שמדובר במי סוכר ולא במזון. אני מניח שלו היה מדובר בכמות פחמימות שנאכלת עם מזון אמיתי הדורש עיכול - זה רק היה מתארך.
בקיצור - ספירת פחמימות זה נחמד - ולפעמים זה גם עובד - אבל זה מכיל טעות מובנית האינסולין המהיר באמת מגיע לשיאו תוך שעה שעתיים ואז מתבצעת עיקר הספיגה אבל צריך גם אפקט הרבה יותר מאוחר.
חזור למעלה
גדי

Site Admin

הודעהנשלח: 22/10/2012 ב- 18:08:29    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אורח 2,
ציטוט:
המספר השני אומר שבשעה השלישית עדיין נספג סוכר בקצב ממוצע של כ 2.5 מ"ג פר ק"ג כל דקה בדם - כלומר - אם אתה שוקל 50 ק"ג - 125 מיליגרם של סוכר נספגים לדמך כל דקה או במילים אחרות - כל 8 דקות נספג גרם אחד של סוכר לדם. יוצא שבשעה נספג לפיכך בערך 7 גרם סוכר כשלוש וחצי שעות אחרי שנאכל.

הסבר זה אינו מלמד אותי כמה אחוזים מהסך הכל הופיע בתוך שעתיים ראשונות וכמה שארית נותרה.
לא חידשת דבר בעניין ה-3 שעות.
ידוע שיש זנב לפחמימות ולסוכר. גם בדיקת העמסת סוכר לאבחון סוכרת הריון "מתירה" זנב מסוים לאחר 3 שעות וגם לאינסולינים המהירים יש "זנב" לאחר 3 שעות.
עדיין לא הבאת מחקר/מאמר שמראה שרוב הפחמימות אינם הופכות לגלוקוז לאחר שעתיים (כמובן למעט פיצה או פסטה מקמח מלא ברוטב אלפרדו מחייך )
אורח 2

הודעהנשלח: 22/10/2012 ב- 19:03:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ברור שהרוב נספג תוך שעתיים. זה גם מה שכתוב שם.
העניין הוא שהמיעוט במקרה זה - והוא משמעותי יותר ככל שאכלת יותר פחמימות - יכול לתת זנב רציני וממושך.
במחקר המצוטט (לא קראתי אותו אלא רק את התקציר שלו. לראות את העקומות של הספיגה אמור להסביר את המידע הזה) - הנבדק שתה גרם סוכר לק"ג משקל גוף - כלומר אם הוא במשקל 50 ק"ג הוא שתה 50 גרם סוכר. זה לא כל כך הרבה כידוע - ובארוחות נפוצות יש 60-80 גרם פחמימה ואף יותר.
ככל שיש יותר פחמימות - ה"רוב" נספג מוקדם, אך הזנב הופך להיות הרבה יותר משמעותי מבחינה כמותית.
המחקר הזה בוצע בבריאים - ולכן כתוב שייצור סוכר בכבד דוכא ב %50. לא נראה לי שזה נכון בחולה סוכרת שם הכבד ממשיך לשחרר סוכר משלו.
בקיצור - החיים מסובכים!
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |