אתר סוכרת
מוקדש לילדים הסוכרתיים ובני משפחותיהם.
גם אם אינך ילד, תמצא כאן מידע רב שיכול לעזור לך.
 מה חדש   טיפים   שאלות נפוצות
על סוכרת 
 ספרונים   סוכרת בוידאו    מדריך סוכרת   מוצרי סוכרת 
 קישורים   מילון   תזונה   דפי שניידר   מאמרים   פורום סוכרת   סוכרת אחרת 
פורום סוכרת של מתוקים
המקום לשיתוף ידע ונסיון בפורום הסוכרת של מתוקים.
שאלות על סוכרת, דעות, חוויות או תלונות.
כל מה שיש לך ללמוד או ללמד על סוכרת

עזרהעזרה    חיפושחיפוש     רשימת חבריםרשימת חברים    קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   <b>הרשמה</b> (כדאי)הרשמה (כדאי) 
 כרטיס אישיכרטיס אישי    התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים    התחברהתחבר 
שאלות נפוצות
על סוכרת
שאל את
המומחה
ילדים
ונוער
סוכרת נעורים
(סוג 1)
סוכרת מבוגרים
(סוג 2)
סוכרת
הריון
תזונה
ודיאטה
מתכונים סוכרת
אחרת
היפו פתאומי - למישהו יש הסבר?

עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
עבור:  
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
מחבר הודעה
אבא של

הודעהנשלח: 13/10/2012 ב- 12:14:36    כותרת הודעה: היפו פתאומי - למישהו יש הסבר? תגובה עם ציטוט

בני בן 10.5 בירח דבש בחודשיים האחרונים, מקבל רק 11 יחידות לנטוס ולא מקבל אינסולין מהיר בכלל.
בדרך כלל ב - 02:00בלילה הסוכר בסביבות 120-160 וב - 07:00 בסביבות 90-110 .

אתמול בלילה ב:02:00 הסוכר היה 208, קיבל זריקה של 11 יחידות לנטוס כרגיל.
בשעה 03:15 העיר אותנו כולו רועד עם תסמיני היפו, רמת הסוכר היתה 37 המום

הדבר היחיד שהיה שונה אתמול בלילה הייתה העובדה שהלנטוס היה מעט חד פעמית ולא מבקבוקון ומזרק. העט היתה מחוץ למקרר מספר שעות מראש כנדרש והכמות שהוזרקה הייתה בוודאות 11 יחידות. העט זהה בהרכבה לבקבוקון שהיה בשימוש קודם (100 יחידות ל 1 מ"ל).

לאחר שדאגנו שהסוכר יעלה וביצענו בדיקות חוזרת כל שעה, התופעה לא חזרה על עצמה והסוכר עד עכשיו (9 שעות אחריי) הוא זהה לערכים שהכרנו בשבועות האחרונים.

האם משהו יכול להסביר ממה הסוכר ירד לערך של 37?
הפחד שלי הוא מה יקרה הלילה כאשר אזריק שוב את אותו הלנטוס למרות שזה לא הגיוני שתוך שעה כמות כזו של לנטוס תגרום להיפו.

עליי לציין שאינני חדש בתחום הסוכרת, בני השני עם סוכרת ומשאבה מגיל 3 כבר 5.5 שנים.
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 13/10/2012 ב- 15:04:04    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תרחיש מפחיד.
מה שעולה לי בראש, זה שהאם יתכן אולי שבטעות שהזרקתם את הלנטוס ישירות לשריר ולא לשומן?
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
גדי

Site Admin

הצטרף בתאריך: 13/05/2005 ב- 14:42:34

הודעהנשלח: 13/10/2012 ב- 18:13:00    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אבא של,
קשה לדעת. הלוואי והיינו יודעים להסביר כל היפו וכך גם היינו יכולים למנוע כל היפו.
אני מציע לפעול לפי כלל בטיחות של לסגת ב-2, לעלות ב-1.
כלומר, ההזרקה הבאה 9. אם היפו חוזר - 7.
אם לאחר ההזרקה של ה-9 הרמות תהינה גבוהות, לעלות בהזרקה הבאה ל-10.
לימונדה

הודעהנשלח: 14/10/2012 ב- 01:21:46    כותרת הודעה: הזרקת אינסולין תגובה עם ציטוט

שלומית כתב:
תרחיש מפחיד.
מה שעולה לי בראש, זה שהאם יתכן אולי שבטעות שהזרקתם את הלנטוס ישירות לשריר ולא לשומן?

מה ז"א שהוזרק בטעות לשריר. הרי האיזורים בידיי וברגליים שעליהם מומלץ להזריק הם מקומות שבהם יש שריר....
חזור למעלה
אורחת1

הודעהנשלח: 14/10/2012 ב- 02:48:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום, אבא של !
אולי משהו היה שונה במהלך יום הקודם? למשל, ילד היה פעיל מאוד או דילג על ארוחה
או שתיים? לפעמים יש היפו כמה שעות אחרי.
חזור למעלה
שלומית

500

הצטרף בתאריך: 04/04/2010 ב- 15:23:49

הודעהנשלח: 14/10/2012 ב- 11:12:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

הי לימונדה,
אני זוכרת בדיוק היום לפני 3 שנים, שכשהיינו בבי"ח, איך שהאחות לימדה לתפוס רק את השומן ולהזריק אליו. אם מזריקים ישירות לשריר כמו שמזריקים את הגלוקגון אז זה גורם להיפו חזק.
היות ואותו אבא סיפר שהכל היה רגיל ורק הזריק לנטוס ותוך שעה היתה ירידה דרסטית כזאת, זאת האפשרות היחידה שעברה לי בראש...
חזור למעלה
אבא של

הודעהנשלח: 15/10/2012 ב- 18:34:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גדי, תודה על העצה, לאחר שהורדתי שתי יחידות ורמת הסוכר ביום שאחרי הייתה גבוהה מהרגיל, חזרתי לרמה של 11 יחידות ללא בעיה.

בנוגע לתגובה שעסקה בפעילות גופנית מוגברת , לא היה משהו חריג, הילד מאוד פעיל מבחינה ספורטיבית כל השבוע ודווקא באותו היום הפעילות הייתה נמוכה מהרגיל.

בנוגע לתגובה שעסקה בהזרקה ישירות לשריר, אני מקווה שזו לא הסיבה אחרת זה עלול לחזור על עצמו ,בנוסף אני מניח שהכוונה יותר לאינסולין מהיר ולא ללנטוס.

האפשרות הריאלית הנוספת היא שמדידת הסוכר של 208 הייתה שגויה עקב אצבעות לא נקיות (עם שאריות סוכר) ושרמת הסוכר האמיתית הייתה נמוכה. עדיין זה לא פותר את התעלומה שילד ללא אינסולין מהיר מגיע לרמת סוכר של 37.

תודה לכולם על התגובות!.
חזור למעלה
עידן

50

הצטרף בתאריך: 20/05/2005 ב- 00:47:08

הודעהנשלח: 18/10/2012 ב- 00:40:57    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שלום אבא של.

שלומית צודקת, הזרקה לשריר ושימוש בספורט אירובי או אנארובי באותו השריר תביא לירידה מהירה ברמת הסוכר.כזאת שאינה מתאימה לקצב ספיגת המזון בדם.
שימו לב, זה לא אומר שיש יותר מדי אינסולין אלא שהסוכר יורד מדי ולבסוף יחזור לעמו אם יש אוכל שעדיין לא נספג בדם.

ברור שהדבר יחזור על עצמו ואפילו יחזור על עצמו כמו קסם. יש לי שיטה נהדרת להורדת הסוכר במקרה של היפר לא מתוכנן.
לדוגמא: שלשום חזרתי הביתה וגיליתי היפר של 260, הזרקתי פקטור תיקון לירך בניכוי כמה יחידות ומיד יצאתי לריצה. בד"כ לסוכר לוקח בין שעתיים וחצי ל3 לחזור לעצמו ,במיוחד אם אני אוכל.
במקרה הזה לאחר 25 דקות ריצה הסוכר חזר ל85. זאת כמובן שילוב של הזרקה לשריר פעיל ופעילות גופנית שגם גורמת לספיגה טובה והירה יותר.

אני לא ממליץ לכל אחד לעשות זאת שכן ביצוע פעילות גופנית ברמת סוכר כזאת אינה מומלצת כמו כן יש שיגידו שירידה מהירה כזאת אינה מומלצת.
אך זאת הדרך שלי והיא כל פעם עובדת כשצריך.
לכן, אבא של... אין מה להבהל.
סיגו 1

מנהל

הצטרף בתאריך: 05/04/2010 ב- 15:44:45

הודעהנשלח: 19/10/2012 ב- 21:01:14    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לאבא של...שלום!

כפי שהבנתי מדבריך הבן שלך בתקופת ירח דבש.
מניסיון אישי בתקופת ירח הדבש הבן שלי קיבל לא מעט היפויים ללא סיבה מיוחדת ולכן ההסבר היחיד שעולה בדעתי הוא שמאחר שבירח הדבש עדיין לא נוצר הרס מוחלט של תאי הלבלב ונוצרים תאים חדשים אולי זו הסיבה להיפו.
חזור למעלה
חזור ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך <-לנושא הקודם חזרה לפורום הנוכחי לנושא הבא-> להודעות אחרונות/פופולרית
   עמוד ראשי -> פורום סוכרת נעורים (סוכרת סוג 1, סוכרת בילדים)
הצג הודעות קודמות:   
כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

הודעה על סיום פעילות האתר 3.2.2013 

קישורים לא ממומנים

האם ויטמין פשוט המחולק בחינם יכול למנוע סוכרת, קרא עוד ...

האם הסיבוכים חומקים לנו מתחת לרדאר?

"אנשים מתוקים לחיים ארוכים" אם בריאותך חשובה לך כדאי שספר זה ישכון בביתך

מתוקים - סוכרת
בשבילכם מ-1999
| טיפים | חברים | תזונה | פורום סוכרת | מדריך | ספרונים | חיפוש | מאמרים | וידאו |
| המדור של פרומקין | כאן ד"ר קנטר | שניידר - דפי מידע | קישורים | כלים | מה חדש? | מוצרים |

| תנאי שימוש | אודות |  |